1. خانه >
 2. حوزه‌های سیاستی >
 3. سیاست اجتماعی و فرهنگی >
 4. فرهنگ >
 5. روابط فرهنگی بین‌المللی
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

 • لزوم اصلاح نگاه افغانستانی‌ها به ایران

  لزوم اصلاح نگاه افغانستانی‌ها به ایران

  امیر هاشمی‌مقدم

  6 شهریور 1395 ساعت 10:43

  شاید در دنیا کمتر دو کشوری را بتوان یافت که به‌اندازه ایران و افغانستان با یکدیگر نزدیکی داشته باشند. این نزدیکی‌ها دارای ابعاد تاریخی، فرهنگی، ادبی و زبانی، دینی و مذهبی و هم‌زیستی است؛ اما شگفت‌آور آنکه این نزدیکی‌ها نه‌تنها نتوانسته این دو کشور را به یکدیگر نزدیک کند، بلکه در برخی موارد از یکدیگر بسیار دورشان کرده است.

 • مسیری برای سانسور ملی در ایران

  نقدی بر مقالة «راهبردی برای بهبود تصویر ملی ایران»

  مسیری برای سانسور ملی در ایران

  محمد فکری

  1 شهریور 1394 ساعت 12:56

  در دهم تیرماه 1394 مقاله‌ای با عنوان «راهبردی برای بهبود تصویر ملی ایران» به قلم دکتر حسام‌الدین آشنا در شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی منتشر شد. ایده‌ی محوری این مقاله پیشنهاد تشکیل «ستاد ارتباطات راهبردی ایران» در زیرمجموعه‌ی شورای عالی امنیت ملی با هدف بهبود تصویر ملی ایران بود. در متن حاضر نکاتی در نقد این پیشنهاد نوشته شده است.

 • راهبردی برای بهبود تصویر ملی ایران

  راهبردی برای بهبود تصویر ملی ایران

  حسام‌الدین آشنا

  10 تیر 1394 ساعت 19:33

  در عصر حاضر تحولات ملی، منطقه‌ای و جهانی جایگاه ایران را در معادلات بین‌المللی کاملا متحول کرده است. شرایط به گونه‌ای است که ایران در صحنه واقعی سیاست جهانی به بازیگر و بازی‌گردانی قدرت‌مند تبدیل شده، اما در صحنه تصویرسازی جهانی و مدیریت تصویر بین‌المللی وضع به گونه‌ای دیگر است. آنان که در جنگ سیاسی و نظامی شکست خورده‌اند در صحنه تبلیغاتی به هجوم پرداخته‌اند. این هجوم را می‌توان این گونه ترسیم کرد که تاکنون نگاه و توجه اغلب رسانه‌ها،‌ مراکز سیاسی، اطلاعاتی،‌ پژوهشی و حتی آموزشی دنیا به جنبه‌های منفی ایران بوده است.