1. خانه >
 2. رویدادها
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

 • از حیات برهنه تا فیگورشناسی پلاسکو

  تحلیل اقتصادی-سیاسی حادثه پلاسکو

  از حیات برهنه تا فیگورشناسی پلاسکو

  28 بهمن 1395 ساعت 09:55

  در ادامه سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی» مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در سی‌ و هفتمین نشست، عباس گرگی استادیار گروه جامعه‌شناسی دانشگاه پیام نور تهران با موضوع «از حیات برهنه تا فیگورشناسی پلاسکو: تحلیل اقتصادی-سیاسی حادثه» سخنرانی خواهند کرد.

 • احزاب در ایران کراهت دارند

  در سخنرانی داوود فیرحی در مرکز بررسی‌های استراتژیک مطرح شد

  احزاب در ایران کراهت دارند

  19 بهمن 1395 ساعت 17:33

  جامعه ما حزب را پذیرفته است اما حکمرانی حزبی نه در جامعه رایج است و نه نظام سیاسی از آن صحبت می‌کند. احزاب در کشور ما موتورهایی هستند که درگیر چرخ و دنده قدرت نمی‌شوند. احزاب در شرایط عدم حکمرانی حزبی رشد نمی‌کنند و تبدیل به یکی از عناصر اختلال خواهند شد.

 • تحلیل نظام انتخابات از منظر قانون جدید احزاب

  سی و ششمین گفتگوی راهبردی مرکز بررسی‌های استراتژیک

  تحلیل نظام انتخابات از منظر قانون جدید احزاب

  17 بهمن 1395 ساعت 10:48

  در ادامه‌ی «گفتگوهای راهبردی» مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در سی‌ و ششمین نشست، داوود فیرحی استاد گروه علوم سیاسی دانشگاه تهران با موضوع «تحلیل نظام انتخابات از منظر قانون جدید احزاب» سخنرانی خواهند کرد.

 • کتاب «برجام: سیاست‌ها، دستاوردها و الزامات» منتشر شد

  کتاب «برجام: سیاست‌ها، دستاوردها و الزامات» منتشر شد

  11 بهمن 1395 ساعت 16:00

  کتاب «برجام: سیاست‌ها، دستاوردها و الزامات» از منظری علمی و بر اساس همکاری جمعی از فرهیختگان و اعضای هیئت علمی دو نهادِ پژوهشکده مطالعات راهبردی و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، به تبیین و شرح سیاست‏‌ها، دستاوردها و الزامات برجام پرداخته است. سویه علمی و نگاه متخصصانه نویسندگان، این اثر را به راهنمایی مهم برای سیاست‏‌گذاران و مسئولان جمهوری اسلامی از یک سو و محققان و پژوهش‏گران از سوی دیگر، در راستای شناخت دستاوردهای برجام با هدف بهره‏‌مندی بهینه از آن‏ها و همچنین جلوگیری از پیامدهای هزینه‏‌زای برجام تبدیل کرده‌است.

 • نشست بررسی گزارش موسسه مک‌کینزی درباره اقتصاد ایران آغاز شد

  نشست بررسی گزارش موسسه مک‌کینزی درباره اقتصاد ایران آغاز شد

  11 بهمن 1395 ساعت 14:23

  سی و پنجمین گفتگوی راهبردی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با موضوع «ارزیابی گزارش موسسه مک‌کینزی: ایران؛ فرصت رشد یک تریلیون دلاری» با سخنرانی مرتضی الله‌داد معاون اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران لحظاتی پیش آغاز شد.