1. خانه >
 2. حوزه‌های سیاستی
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

 • نظام پرداخت ارزش‌محور: آری یا نه؟!

  نظام پرداخت ارزش‌محور: آری یا نه؟!

  سهیلا رجایی

  17 مهر 1398 ساعت 20:55

  حرکت از مراقبت‌های مبتنی بر کمیت به مراقبت‌های مبتنی بر کیفیت منجر به ایجاد رویکردهای جدیدی از بازپرداخت در این حوزه گشته است و مفهومی چون پرداخت به ازای کیفیت را مطرح کرده است تا مرکز توجه ارائه‌دهندگان خدمات را از میزان و تعداد خدمات ارائه شده توسط پزشکان و بیمارستان‌ها به سمت افزایش کیفیت درمان و میزان رضایتمندی جامعه هدف سوق دهد.

 • نگاهی به فرصت‌های دیپلماسی اقتصادی ایران و افغانستان

  نگاهی به فرصت‌های دیپلماسی اقتصادی ایران و افغانستان

  امیرحسین عرب‌پور

  17 مهر 1398 ساعت 06:02

  هم‌مرز بودن این کشور با ایران و وضعیت نامناسب اقتصادی باعث شده ظرفیت‌های زیادی در اختیار ایران در شرایط تحریم قرار بگیرد. اقتصاد سنتی و نقدی افغانستان، کنترل قاچاق ارز را با دشواری مواجه ساخته و این مسئله رصد معاملات ارزی افغانستان با ایران از سوی ایالات‌متحده را با دشواری مواجه خواهد ساخت. ضمن اینکه محدودیت‌های ژئوپلیتیک افغانستان و اهمیت توسعه بندر چابهار برای این کشور، پیوند بین ایران و افغانستان را افزایش خواهد داد.

 • حمله به آرامکو: آغاز بحرانی جدید برای عربستان

  حمله به آرامکو: آغاز بحرانی جدید برای عربستان

  سحر تقی‌پور

  9 مهر 1398 ساعت 03:43

  به نظر می رسد این اتفاق که در آستانه عرضه 5 درصد سهام آمریکا به ارزش 2 تریلیون دلار رخ داد می تواند ضربه سختی بر عربستان وارد کند و اختلال در تولید نفت سعودی‌ها می‌تواند بر اقتصاد جهانی تاثیر بگذارد، زیرا این کشور بزرگترین صادر کننده نفت در جهان به شمار می‌آید.