1. خانه >
 2. حوزه‌های سیاستی >
 3. سیاست بهداشت و سلامت >
 4. درمان
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

 • نظام ارجاع و پزشک خانواده: آری یا نه!؟

  نظام ارجاع و پزشک خانواده: آری یا نه!؟

  سهیلا رجایی

  19 دی 1395 ساعت 13:39

  طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی برای نظام سلامت یک کشور به شمار می‌آید. یکی از مهم‌ترین اصول حاکم بر سیستم سلامت، برتری و اولویت بهداشت بر درمان است، حال‌آنکه در زمان کنونی، ما شاهد آن هستیم که تمام سیاست‌گذاری‌های انجام‌شده در حوزه سلامت بر اساس درمان است و کمتر به امر مهم بهداشت و پیشگیری اهمیت داده می‌شود، حتی آموزش دانشجویان نیز درمان‌محور بوده و کمتر مشاهده می‌شود که مبانی و اساس آموزش‌ها سلامت‌محور باشند.

 • تحلیل قانون اجباری ثبت موارد جدید سرطان

  تحلیل قانون اجباری ثبت موارد جدید سرطان

  نصرت الله همتی

  15 آبان 1395 ساعت 13:33

  با توجه به بروز بالای بیماری سرطان در جامعه و لزوم ثبت موارد جدید سرطان بر اساس قانون در این مقاله به روش توصیفی– تحلیلی به این مسئله پرداخته شده است. در پایان پیشنهاد تدوین سند سیاستی کنترل سرطان در کشور مطرح شده است.

 • بیمه‌ی سرطان

  بیمه‌ی سرطان

  سهیلا رجایی

  24 شهریور 1395 ساعت 11:58

  اساس کاری بیمه سرطان پوشش تمام خدمات درمانی مختص سرطان و روان‌سازی کار درمان است؛ و منحصراً بر خدمات لازم جهت غربالگری، درمان، داروها و تجهیزات لازم و فالوآپ متمرکز شده است.

 • چالش‌های رادیوتراپی در ایران

  چالش‌های رادیوتراپی در ایران

  سهیلا رجایی

  9 اسفند 1394 ساعت 13:00

  امروزه در دنیا برای درمان بیماری سرطان از روش‌های پزشکی پیشرفته و علمی استفاده می‌شود. یکی از این روش‌ها پرتودرمانی یا رادیوتراپی است. پرتودرمانی (رادیوتراپی) با دو هدف درمانی و تسکینی درمان سرطان و به عنوان یک تکنیک‌درمانی استفاده می‌شود.