1. خانه >
 2. اتاق فکر استانی >
 3. كردستان
 • مسئله‌شناسی راهبردی توسعه در استان کردستان

  مسئله‌شناسی راهبردی توسعه در استان کردستان

  30 بهمن 1396 ساعت 13:52

  مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در گزارشی به مساله‌شناسی راهبردی توسعه در استان کردستان در حوزه‌های سیاست اجتماعی-فرهنگی، سیاست اقتصادی، صنعت و گردشگری، سیاست کشاورزی، دامداری و شیلات، محیط‌زیست و آب و سیاست بهداشت و درمان پرداخته است.

 • مسائل اقتصادی و صنعتی استان کردستان

  مسائل اقتصادی و صنعتی استان کردستان

  15 دی 1393 ساعت 14:05

  در سوم دی ماه سال 1393 در محل سالن اجتماعات شهر صنعتی شماره 3 سنندج نشستی با حضور صاحبنظران بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه فعالان بخش صنعت با عنوان «مسئله‌شناسی فعالیت‌های اقتصادی در استان کردستان» برگزار شد. در این نشست کارشناسان این حوزه به بررسی مسائل اقتصادی و صنعتی استان کردستان پرداختند.

 • حضور نمایندگان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در سلسله جلسات اتاق فکر استان کردستان

  حضور نمایندگان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در سلسله جلسات اتاق فکر استان کردستان

  5 مهر 1393 ساعت 11:21

  اتاق فکر استان کردستان 2 و 3 مهرماه میزبان نمایندگان مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در استان کردستان بود. طی این دو روز با محوریت مسائل استان کردستان سلسله جلساتی با حضور استاندار کردستان، دانشگاهیان، نخبگان و کارشناسان استان کردستان و نمایندگان شوراهای شهر استان کردستان برگزار گردید. علاوه بر این به صورت میدانی از منابع طبیعی، زیرساخت‌های ارتباطی و ظرفیت‌های گردشگری استان کردستان نیز دیدارهای به عمل آمد.

 • وضعیت تجارت و مسئله‌شناسی این بخش در استان کردستان

  وضعیت تجارت و مسئله‌شناسی این بخش در استان کردستان

  22 شهریور 1393 ساعت 12:48

  با توجه به بررسی انجام شده ومصاحبه با اتاق اصناف وجمعی از بازاریان وآمار واطلاعات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مطالعات متخصصان امر، موارد قابل طرح در رابطه با وضعیت کلی تجارت استان کردستان به شرح زیر می باشد:

 • برگزاری دومین جلسه مسئله شناسی استان کردستان

  برگزاری دومین جلسه مسئله شناسی استان کردستان

  29 مرداد 1393 ساعت 17:11

  دومین جلسه مسئله شناسی استان کردستان، پیرو تصمیمات جلسه اول، در تاریخ 29 مرداد 1393 با حضور کارشناسان خبره استان، اساتید دانشگاه، تعدادی از اعضای شورای شهر سنندج، نمایندگان اصناف و بازاریان و جمعی از نخبگان برگزار خواهد شد. در این جلسه نظرات کمیته‌های کارشناسی در خصوص گزارش مسئله شناسی کردستان طبق تصمیمات جلسه اول ارایه و در خصوص تعیین تاریخ نشست در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری‌تصمیم گیری می‌گردد.

 • برگزاری نشست مسئله شناسی استان کردستان

  برگزاری نشست مسئله شناسی استان کردستان

  16 مرداد 1393 ساعت 13:41

  نشست مسئله شناسی استان کردستان، روز پنج شنبه 16 مرداد ماه، با حضور نخبگان استانی، اساتید دانشگاه، تعدادی از صاحب نظران در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و اصناف در سالن جلسات دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان به منظور بررسی مسایل مهم در استان تشکیل می‌گردد.

 • گزارش نشست مشترک اتاق فکر استان کردستان با کارگروه ویژه نجات چشمه «کانی بل»

  گزارش نشست مشترک اتاق فکر استان کردستان با کارگروه ویژه نجات چشمه «کانی بل»

  15 مرداد 1393 ساعت 12:16

  نابودی چشمه کانی بل مغایر با اصل 50 قانون اساسی کشور است و زیان های غیر قابل جبرانی را به استان کردستان وارد می کند، بنابراین دولت تدبیر و امید و وزارت نیرو لازم است با سرعت، دقت و تامل خاصی به وضعیت چشمه مذکور رسیدگی کند. در غیر این صورت مشکلات آتی ناشی از آن ممکن است هیچگاه جبران نشود و یا با هزینه‌های فراوانی قابل جبران باشد. متاسفانه با عدم توجه به نظرات کارشناسی و مطالبات مردمی، این مسئله به یک بحران تبدیل شده و بروز مسایل حاد در پی آن، تغییر مسیر و رفتن در فاز سیاسی آن حتی در بعد خارج از کشور بعید نیست و این هزینه‌های زیادی برای کشور و استان به بار خواهد آورد.
  ***

 • نشست تخصصی گروه کاری ویژه نجاتبخش چشمه بل (کانی)

  نشست تخصصی گروه کاری ویژه نجاتبخش چشمه بل (کانی)

  13 مرداد 1393 ساعت 14:53

  نشست تخصصی گروه کاری ویژه نجاتبخش چشمه بل (کانی) روز دوشنبه 13 مرداد در محل سالن جلسات دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان با حضور صاحبنظران و فعالان مردمی برگزار می‌گردد.