1. خانه >
 2. اتاق فکر استانی >
 3. سيستان و بلوچستان
 • گزارش یک محرومیت

  مسئله‌شناسی راهبردی توسعه در استان سیستان و بلوچستان

  گزارش یک محرومیت

  30 بهمن 1396 ساعت 13:39

  استان سیستان و بلوچستان بزرگترین استان کشور از نظر مساحت است. حدود 300 کیلومتر مرز آبی با دریای عمان و 1100 کیلومتر مرز بین‌المللی با دو کشور پاکستان و افغانستان و دارا بودن بیش از دو و نیم میلیون نفر جمعیت، جایگاه متمایزی به این استان بخشیده‌است. در این گزارش تلاش شده‌است «حوزه سیاست اقتصادی، صنعتی و گردشگری»، «حوزه سیاست محیط‌زیست، آب و کشاورزی» و «حوزه سیاست اجتماعی و فرهنگی» مطالعه، بررسی و آسیب‌شناسی شود و راهکارهای موثر هر معضل یا مساله پیشنهاد گردد.

 • مستند مادر کشی در سیستان و بلوچستان اکران شد

  مستند مادر کشی در سیستان و بلوچستان اکران شد

  12 خرداد 1395 ساعت 15:22

  اتاق فکر استان سیستان و بلوچستان با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه سیستان و بلوچستان و انجمن علمی مهندسی مدیریت منابع آب این دانشگاه، باهدف اجتماعی کردن مسئله و دغدغه آب در ایران و استان سیستان و بلوچستان و در راستای اعمال تدبیر بیشتر برای حفظ، مدیریت و مصرف آب توسط مردم، دست‌اندرکاران و مسئولان اجرائی، برنامه‌ای با عنوان «دلتنگ آب» برگزار نمود.

 • مسأله مهاجرت گسترده مردم از منطقه سیستان

  مسأله مهاجرت گسترده مردم از منطقه سیستان

  7 مهر 1394 ساعت 14:06

  دومین جلسه اتاق فکر سیستان و بلوچستان در خصوص مسأله مهاجرت گسترده مردم از منطقه سیستان در استان سیستان و بلوچستان روز پنج شنبه مورخ 94.02.10ساعت 17 تا 20 در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان با حضور جمعی از نخبگان دانشگاهی و مدیران استانی استان برگزار گردید.

 • بررسی پیامدهای مثبت و منفی احداث دیوار مرزی در استان سیستان و بلوچستان

  بررسی پیامدهای مثبت و منفی احداث دیوار مرزی در استان سیستان و بلوچستان

  7 مهر 1394 ساعت 14:06


  سومین جلسه اتاق فکر سیستان و بلوچستان در خصوص بررسی پیامدهای مثبت و منفی احداث دیوار مرزی در استان سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه مورخ 94.03.6ساعت 16:30 تا 19در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان با حضور جمعی از نخبگان دانشگاهی و مدیران استانی استان برگزار گردید.

 • برگزاری جلسه مسئله‌شناسی استان سیستان و بلوچستان

  برگزاری جلسه مسئله‌شناسی استان سیستان و بلوچستان

  1 بهمن 1393 ساعت 10:53

  اولین جلسه اتاق فکر استان سیستان و بلوچستان با موضوع مسئله شناسی استان در تاریخ 27 دی ماه 1393 از ساعت 18 الی 20 در بنیاد ملی نخبگان استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.