1. خانه >
 2. اتاق فکر استانی >
 3. لیلا یزدان‌پناه
لیلا یزدان‌پناه

لیلا یزدان‌پناه

دکتری جامعه‌شناسی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان
پست الکترونیک: lyazdanpanah@uk.ac.ir
آدرس: کرمان، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشکده علوم انسانی، گروه علوم اجتماعی

لیلا یزدان‌پناه استادیار گروه علوم اجتماعی دانشگاه شهید باهنر کرمان است. در سال 1382 از دانشگاه علامه طباطبایی با مدرک دکتری جامعه شناسی فارغ التحصیل شده است. رساله دکتری وی درباره عوامل موثر بر مشارکت اجتماعی شهروندان تهرانی است.

 • گزارش نشست تخصصی مسئله‌شناسی استان کرمان

  گزارش نشست تخصصی مسئله‌شناسی استان کرمان

  1 شهریور 1393 ساعت 14:30

  بسترهای رشد و توسعه در استان کرمان نویدبخش آینده‌ای درخشان در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی این استان است. منابع خام فراوان و متنوع، نیروی انسانی کارآمد و باانگیزه، عناصر زمینه‌ساز فرهنگی اجتماعی و دیگر امکانات، زمینه‌ها و دیگر شرایط مهیای دستیابی به توسعه پایدار، این استان را به بهشت سرمایه‌گذاری در ایران تبدیل کرده‌اند. اما به‌طور مسلم در کنار این فرصت‌ها، استان کرمان با چالش‌هایی نیز مواجه است که از منظر آینده‌پژوهی، متخصصان حوزه‌های مختلف با رصد و تحلیل واقعیت‌های موجود می‌توانند تصویری از مسائل آینده استان ارائه کنند.
  با این پیش‌زمینه، برای بنیاد نهادن یک بنای اولیه در زمینه آینده‌پژوهی، ارزیابی از وضع موجود و ارائه توصیه‌های سیاستی به نهادها و دستگاه‌های سیاست‌گذار و حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران، اولین جلسه بررسی مسائل استراتژیک استان کرمان در قالب برنامه اتاق فکر استان کرمان برگزار شد.