1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. اردوان زرندیان
اردوان زرندیان

اردوان زرندیان

دانشجوی دکتری تخصصی برنامه‌ریزی محیط زیست، سازمان حفاظت محیط زیست،دفتر توسعه پایدار و اقتصاد

تعداد مقالات: 2

مهندس اردوان زرندیان ، معاون دفتر توسعه پایدار و اقتصاد سازمان حفاظت محیط زیست است. ایشان در رشته مهندسی شیلات و محیط زیست مدرک کارشناسی و مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست از دانشگاه تهران را دریافت نموده است. هم اکنون دانشجوی دکتری تخصصی برنامه ریزی محیط زیست دانشگاه تهران و در حال تدوین رساله دکترا در زمینه ارزیابی خدمات اکوسیستمی می باشد. ایشان در طی 17 سال خدمت در سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه های گوناگون تخصصی از جمله آموزش محیط زیست ، ارزشگذاری اقتصادی منابع محیطی ، برآورد هزینه های محیط زیستی ناشی از توسعه اقتصادی و اخیرا همزمان با تحولات بین المللی در زمینه ارزیابی خدمات اکوسیستمی فعالیت نموده است. دریافت 3 گواهینامه بین المللی در حوزه های تخصصی بهره وری سبز ، رشد سبز و ممیزی محیط زیست به ترتیب از کشور های ژاپن ، کره جنوبی و هند ، انتشار 4 کتاب محیط زیستی ، 3 مقاله بین المللی ، بیش از 10 مقاله علمی پژوهشی و ترویجی و همچنین دریافت بیش از 40 گواهینامه شرکت در دوره های تخصصی کوتاه مدت داخلی بخش دیگری از فعالیت های علمی نامبرده می باشد. ایشان همچنین مشاور علمی بیش از 20 پروژه پژوهشی محیط زیستی بوده و در 3 همایش ملی با عناوین : همایش ملی تخصصی آموزش محیط زیست ، همایش اقدامات و دستاورد های زیست محیطی بخش صنعت کشور و همایش معرفی دستاورد های طرح ملی اقتصاد محیط زیست به عنوان دبیر کمیته علمی نقش آفرینی نموده است. ضمنا در حال حاضر عضو هیئت مدیره انجمن علمی ارزیابی محیط زیست ایران نیز می باشد.

 • پیش‌نیازها و الزامات حرکت به‌سوی اقتصاد سبز در ایران

  19 اسفند 1393 ساعت 11:39

  سیاست اقتصادی

  با بررسی برخی از آشکارترین شاخص‌های اقتصادی کشور، به یک شاهد ساده می‌رسیم که اثبات می‌کند: ما در چیدمان اقتصادی خویش، نه‌تنها به سمت توسعه پایدار حرکت نمی‌کنیم؛ بلکه با روندی شتابناک و نگران‌کننده در حال دور شدن و تشدید ناپایداری هستیم! چرا؟ نوشتار پیش رو، می‌کوشد تا به این پرسش کوتاه اما حیاتی، پاسخی سزاوارانه دهد.

 • درنگی بر رهیافت نوین اقتصاد سبز و پیش‌نیازهای کاربست آن در سیاست‌گذاری توسعه ملی

  4 اسفند 1393 ساعت 18:34

  پندارینه‌های توسعه

  میزان موفقیت در سیاست‌گذاری برای توسعه ایران با هدف دستیابی به رشد اقتصادی فراگیر ، درگرو شناخت دقیق سیاست‌گذاران و کلان‌نگران ملی از وضعیت موجود کشور است؛ شناختی که باید وضعیت منابع در تمامی حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی را به درستی درک کرده‌باشد. افزون بر آن، از تضادها و هم‌افزایی‌های بین آن‌ها هم آگاه بوده تا بتواند در مقاطع زمانی متفاوت و به‌صورت مستمر، کیفیت زندگی و افزایش حس رضایتمندی اجتماعی را تضمین کند. نگاهی به میانگین درازمدت رشد اقتصادی سالانه ( در یک مقطع زمانی 30 ساله ) در قالب بروندادها یا خروجی‌های 5 برنامه پنج‌ساله توسعه اقتصادی اجتماعی مبین چالش‌های عمده‌ای در این زمینه است و در این متن به شرح آن پرداخته خواهد شد.