1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. عبدالصمد محمودی
عبدالصمد محمودی

عبدالصمد محمودی

دانشجوی دکتری ارتباطات

تعداد مقالات: 4

 • انرژی‌های نو و مسئله‌ای به نام سقوط در چاه ویل «جهان چهارم»

  9 اسفند 1396 ساعت 19:38

  انرژی‌های نو

  در مقاله حاضر، با توجه به یکی از گزارش‌های ارائه‌شده در مجمع جهانی اقتصاد داووس ۲۰۱۸م و بر اساس آخرین گزارش تهیه‌شده توسط گروه مالی مؤسسه بلومبرگ در حوزه آینده انرژی‌های نو، وضعیت ایران را در این زمینه بررسی می‌کنیم.

 • نگاهی به پیامدهای «واقعی نبودن قیمت تعرفه‌های برق»

  پیک مصرف برق و اتلاف سالانه 15000 میلیارد تومان

  25 تیر 1396 ساعت 21:54

  توسعه پایدار

  وزارت نیرو به‌عنوان متولی صنعت برق کشور هر سال بیانیه‌ها و اطلاعیه‌های زیادی در رسانه‌های مختلف برای توصیه به مردم جهت کاهش مصرف خود به‌ویژه در دوره اوج بار تابستان منتشر می‌کند. اما با این وصف، هنوز نتوانسته به توفیقات چندانی در زمینه کاهش مصرف برق دست یابد. بخش اعظمی از این مسئله به‌زعم کارشناسان این صنعت به «واقعی نبودن قیمت برق» برمی‌گردد.

 • 10 واقعیتی که باید در مورد دورنمای انرژی‌های تجدیدپذیر در امارات بدانید

  آینده انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران

  23 خرداد 1396 ساعت 17:47

  توسعه پایدار

  دبی به دنبال این است در سال‌های آتی تبدیل به کم‌کربن‌ترین شهر جهان شود. در واقع، این شهر در پی این است که 7 درصد از میزان تولید خود را تا سال 2020، 25 درصد تا سال 2030 و بیش از 75 درصد تا سال 2050 به تولید انرژی‌های تجدیدپذیر اختصاص دهد.

 • «آب‌رسانی» و «برق‌رسانی» روستایی به‌مثابه دو شاخص ارزیابی پایبندی دولت‌ها به شعارهای اول انقلاب

  کدام دولت پایبندتر بوده است؟

  9 خرداد 1396 ساعت 15:40

  آب

  امروز که قریب ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و خدمات ارزنده فراوانی توسط دولت‌های مختلف در جهت توسعه و آبادانی روستاها انجام شده است، اما یکی از نقاط کلیدی و برجسته خدمات دولت‌های پس از انقلاب «برق‌رسانی» و «آب‌رسانی» به روستاها بوده است. اگر بخواهیم از این منظر نگاهی به کارنامه دولت‌های دوران تثبیت انقلاب به‌ویژه پس از جنگ تحمیلی بیندازیم بهتر می‌توان رویکرد این دولت‌ها را نسبت به صاحبان اصلی انقلاب (به تعبیر امام) مورد تحلیل قرار داد.