1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. هادی ویسی
هادی ویسی

هادی ویسی

دکتری ترویج و آموزش کشاورزی، پژوهشکده علوم محیطی، دانشگاه شهید بهشتی تهران
آدرس: تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، روبه‌روی رستوران باغ گیلاس، دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشکده علوم محیطی، گروه کشاورزی اکولوژیک.

تعداد مقالات: 7

هادی ویسی مدرک دکتری خود را در رشته ترویج و آموزش کشاورزی از دانشگاه تهران در سال 1384 اخذ نموده است. از سال 1380 تا 1384 به عنوان کارشناس برنامه¬ریزی در دفتر مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست اشتغال به کار داشته، از سال 1385 تاکنون به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در پژوهشکده علوم محیطی مشغول به کار بوده، و هم‌اینک مسئول گروه کشاورزی اکولوژیک و هسته پژوهشی آموزش برای توسعه پایدار است. وی دانشیار پایه دوازده بوده و انتشار30 مقاله علمی – پژوهشی در مجلات معتبر بین‌المللی و 25 مقاله در مجلات علمی – پژوهشی داخلی، مشارکت در 35 کنفرانس معتبر علمی داخلی و خارجی به‌عنوان ارائه‌دهنده مقاله، تألیف و ترجمه چهار کتاب ازجمله فعالیت‌های پژوهشی ایشان است. از دیگر فعالیت‌های اجرایی هادی ویسی می‌توان به فعالیت به‌عنوان مشاور معاون پژوهشی و آموزش سازمان حفاظت محیط‌زیست و عضویت در برخی کمیته¬های پژوهشی موسسه آموزش عالی علمی – کاربردی جهاد کشاورزی اشاره کرد.

 • چارچوب و دورنمای کشاورزی هوشمند به اقلیم: بهبود امنیت غذایی

  2 آبان 1397 ساعت 22:04

  توسعه پایدار

  کشاورزی هوشمند به اقلیم، به عنوان رویکردی جامع‌نگر از طریق تلفیق طرح‌ها و استراتژی‌های مربوط به تغییرات اقلیم و کشاورزی پایدار، در جهت حفظ منابع طبیعی و بهبود منافع پایدار بشری گام برداشته و ترویج می‌شود.

 • روستای اگرواکولوژیک: راهبردی برای توسعه جوامع روستایی و امنیت غذایی

  8 مهر 1397 ساعت 14:31

  توسعه پایدار

  در اجرای مدل توسعه روستای اگرواکولوژیک به اهدافی مانند ایجاد ظرفیت در سازمان‌های دولتی و غیردولتی در سطح ملی و محلی، توسعه مشارکت محلی و منطقه‌ای در فرایند توسعه روستای اگرواکولوژیک و آموزش جامعه محلی از طرق مختلف توجه می‌شود.

 • اهمیت سواد تغذیه‌ای در دستیابی به امنیت غذایی پایدار

  19 خرداد 1397 ساعت 13:56

  غذا و تغذیه

  سواد تغذیه‌ای نقطه تلاقی بین دو حوزه امنیت غذایی اجتماعی و مهارت‌های غذایی است و در هر حوزه با روش‌های پیچیده ارتباط برقرار می‌شود. این حوزه‌ها در تعامل با یکدیگر بر افزایش سلامتی و رفاه عمومی افراد تأثیر می‌گذارند.

 • فشرده‌سازی پایدار کشاورزی: ضرورت‌ها و سیاست‌ها

  23 بهمن 1396 ساعت 11:29

  تنوع زیستی

  فشرده‌سازی پایدار، افزایش دستاوردهای بخش کشاورزی را همزمان با پایین نگه داشتن ردپای بوم‌شناختی دنبال می‌کند. فشرده‌سازی پایدار، نتیجه دو رویکرد تکنولوژیکی و اجتماعی_اقتصادی است.

 • کشاورزی هوشمند به اقلیم: رویکردی در بازطراحی سیستم‌های کشاورزی

  4 بهمن 1396 ساعت 13:08

  زراعت

  کشاورزی هوشمند به اقلیم با افزایش ظرفیت سازگاری کشاورزی و همچنین افزایش قابلیت انعطاف‌پذیری و بهره‌وری منابع در سیستم‌های تولید کشاورزی، می‌تواند تهدیدها را کاهش دهد.

 • رهیافتی برای دستیابی به توسعه پایدار

  پیوند آب، غذا و انرژی

  22 شهریور 1396 ساعت 10:14

  كشاورزی

  رویکرد پیوند آب، انرژی و غذا یک چشم‌انداز کلی از پایداری است که تلاش می‌کند تا تعادل میان اهداف مختلف، منافع و نیازهای مردم و محیط‌زیست را بر اساس کمی‌سازی روابط آب، انرژی و غذا از طریق مدل‌سازی‌های کیفی و کمی و همچنین پیشبرد تحقیقات برای مدل‌سازی یکپارچه و مدیریت برای ارائه استراتژی‌های مهم توسعه پایدار در جهان پویا و پیچیده امروز را برقرار سازد.

 • کدام‌یک امکان‌پذیر نیست؟ بدون پایداری، توسعه؛ یا بدون توسعه، پایداری!

  24 مرداد 1393 ساعت 22:45

  توسعه پایدار

  شاید آن‌قدرها مهم نباشد که بدانیم، بدون توسعه، پایداری امکان‌پذیر است؟ یا بدون پایداری، توسعه! اما این بسیار مهم است که بدانیم کشور و نظامی می‌تواند ادعای حرکت در مسیر توسعة پایدار را بکند که بتواند علاوه بر آفرینش فرصت‌های برابر شغلی، برای همة شهروندانش فارغ از نژاد و رنگ پوست و قومیت و مذهب یک گام پیشتر رفته و بر بنیاد آموزة زیست‌سالاری بکوشد تا از امکان حیاتی درخور برای همة زیستمندان ساکن در قلمرو حکومتی‌اش حراست کند. به مفهومی ساده‌تر، پاسداری از زیگونگی یا تنوع زیستی، هم در حوزة فرهنگی و هم در حوزة طبیعی می‌تواند به پایداری حکمرانی مطلوب برای هر دولتی کمک کند.