1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. سهیلا رجایی
سهیلا رجایی

سهیلا رجایی

پژوهشگر حوزه سلامت

تعداد مقالات: 16

 • اقتصاد مقاومتی: راهکار طلایی حوزه سلامت

  24 اردیبهشت 1396 ساعت 12:57

  كیفیت خدمات

  سلامتی و اجرای سیاست‌های بهداشتی ره‌آوردی راهبردی در عرصه سیاسی یک کشور محسوب می‌شود. تأمین سلامتی، یک وظیفه‌ حاکمیتی تلقی می‌شود و سیاستمداران باید در حوزه سلامت مردم، بدون داشتن نگاهی سیاسی و سیاست‌زده در این حوزه فعالیت کنند. آنچه در اقتصاد مقاومتی و پیوند آن با حوزه بهداشت و درمان مشاهده می‌شود، ارج‌نهادن به نیروی داخلی و حمایت همه‌جانبه از تولیدات سلامتی و ارتقادهنده‌ بهداشت عمومی و همچنین زایندگی علم داخلی در این عرصه است.

 • نظام ارجاع و پزشک خانواده: آری یا نه!؟

  19 دی 1395 ساعت 13:39

  آموزش

  طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی برای نظام سلامت یک کشور به شمار می‌آید. یکی از مهم‌ترین اصول حاکم بر سیستم سلامت، برتری و اولویت بهداشت بر درمان است، حال‌آنکه در زمان کنونی، ما شاهد آن هستیم که تمام سیاست‌گذاری‌های انجام‌شده در حوزه سلامت بر اساس درمان است و کمتر به امر مهم بهداشت و پیشگیری اهمیت داده می‌شود، حتی آموزش دانشجویان نیز درمان‌محور بوده و کمتر مشاهده می‌شود که مبانی و اساس آموزش‌ها سلامت‌محور باشند.

 • بیمه‌ی سرطان

  24 شهریور 1395 ساعت 11:58

  نظام‌های پرداخت و بیمه سلامت

  اساس کاری بیمه سرطان پوشش تمام خدمات درمانی مختص سرطان و روان‌سازی کار درمان است؛ و منحصراً بر خدمات لازم جهت غربالگری، درمان، داروها و تجهیزات لازم و فالوآپ متمرکز شده است.

 • غربالگری در سرطان، رویکردها و راهکارها

  18 خرداد 1395 ساعت 12:38

  بیماری‌های غیرواگیر

  غربالگری یا واژه ملموس و متداول آن در سطح جامعه «چک آپ‌»، تا میزانی اهمیت دارد که سازمان بهداشت جهانی WHO آن را یکی از مهم‌ترین سلاح‌های مبارزه با سرطان معرفی کرده است.

 • چالش‌های رادیوتراپی در ایران

  9 اسفند 1394 ساعت 13:00

  مراكز تشخیص و درمانی

  امروزه در دنیا برای درمان بیماری سرطان از روش‌های پزشکی پیشرفته و علمی استفاده می‌شود. یکی از این روش‌ها پرتودرمانی یا رادیوتراپی است. پرتودرمانی (رادیوتراپی) با دو هدف درمانی و تسکینی درمان سرطان و به عنوان یک تکنیک‌درمانی استفاده می‌شود.