1. اتاق فکر استان‌ها

نوع مطلب: خبر

اصفهان 6 خرداد 1396 ساعت 13:01

آسیب شناسی جلسات فرهنگی و اجتماعی

آسیب شناسی جلسات فرهنگی و اجتماعی

کانون فرهنگی و اجتماعی اتاق فکر استان اصفهان با برگزاری هفت نشست تخصصی با حضور صاحبنظران و متخصصین استان به آسیب شناسی جلسات اجتماعی و فرهنگی برگزار شده در سطح استان پرداخت.

مقدمه

کانون فرهنگی و اجتماعی اتاق فکر استان اصفهان با برگزاری هفت نشست تخصصی با حضور صاحبنظران و متخصصین استان به آسیب شناسی جلسات اجتماعی و فرهنگی برگزار شده در سطح استان پرداخت. کانون بحث این جلسات نحوه ورود به مباحث مربوط به تحلیل مسائل اجتماعی استان بود و این هدف را دنبال می نمود که مسیرهای اشتباه قبلی در خصوص نحوی ورود به این مباحث مجددا تکرار نشود و موازی کاری مربوطه تا حد زیادی کاهش یابد. در همین راستا و با همفکری اعضای کانون هم اندیشی اجتماعی و فرهنگی مقرر شد ابتدا آمار و اطلاعات مستند موجود نزد سازمان های مرتبط با این حوزه و همچنین تحقیقاتی که توسط متخصصین در سطح استان صورت گرفته است جمع آوری گردد و در ادامه با در کنار هم قرار دادن مجموعه اطلاعات سازمان های مختلف و پالایش اطلاعات و در نهایت تحلیل آن ها توسط اعضای کانون هم اندیشی، الگویی روشمند برای مطالعه و مقابله با آسیب ها و مسائل اجتماعی در سطح اصفهان مهیا گردد.

به همین منظور مقرر گردید اتاق فکر استان اصفهان با دعوت از مدیران و کارشناسان سازمان های مرتبط نظیر: استانداری اصفهان، شهرداری اصفهان، اداره کل بهزیستی استان اصفهان، سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان، نیروی انتظامی استان اصفهان، دادگستری استان اصفهان، جهاد دانشگاهی استان اصفهان، صدا و سیمای استان اصفهان، اتاق بازرگانی استان اصفهان و آموزش و پرورش استان و ارائه آمار و تحلیل آن توسط کارشناسان مربوطه، آمار و اطلاعات پراکنده موجود نزد این سازمان ها جمع آوری و به صورت متمرکز طبقه بندی شود تا بانک اطلاعاتی جامعی ایجاد گردد و خلا های موجود اطلاعاتی نیز شناسایی و به سازمان های مربوطه اعلام گردد. همین طور مقرر گردید تا ارتباطی نظامند بین اتاق های فکر این سازمان ها و اتاق فکر استان اصفهان مستقر در دانشگاه برقرار شود تا موازی کاری ها به هم افزایی تحول یابد.

در اولین گام برای ایجاد بانک اطلاعاتی جامع فرهنگی و اجتماعی استان، در نخستین نشست با دعوت از مدیرکل محترم اجتماعی و فرهنگی استانداری و همچنین کارشناس محترم دفتر امور اجتماعی استانداری آمار و اطلاعات موجود و در دسترس این اداره ارائه و تحلیل شد که در ذیل خلاصه از موارد مطرح شده ارائه می گردد.

حاضرین

عباس حاتمی (دبیر علمی اتاق فکر استان اصفهان)، سید علی هاشمیان فر(دبیر کانون هم اندیشی اجتماعی و فرهنگی اتاق فکر)، محمود ابراهیمی (مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری)، آذر اعرابی(کارشناس دفتر امور اجتماعی استانداری)، کورش محمدی(رئیس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران)، احمد مهرشاد(مدرس دانشگاه و فعال کانون فرهنگی شهر)، علی قنبری (عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان)،حسینعلی مهرابی(عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان)، حمید دهقانی(مدرس دانشگاه اصفهان)، سیدمحمدسجادزاده(مدیر فرهنگسرای خانواده شهرداری اصفهان)، مرتضی پدریان(مدرس دانشگاه و مدیر مسئول هفته نامه تندر)، پری میربک(کارشناس مسائل اجتماعی)، نسرین سعیدی(کارشناس ارشد علوم اقتصادی).

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
متون سیاستی منتشر شده در شمس، بیانگر دیدگاه نویسندگان بوده و لزوما نظر این شبکه نیست.

نظرات

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
با تشکر، نظر شما پس از تایید در سایت نمایش داده می‌شود.